Як звучить тиша у автомобілі?

Нерідко доводиться чути, що цілком «симпатичний» з вигляду автомобіль називають «відром». Чому так відбувається? Це прізвисько приклеюється до машини зовсім не за зовнішній вигляд. Насправді, у салоні будь-якого авто, незалежно від його марки, присутні сторонні шуми: клацання, деренчання, скрипи. Що є джерелом цього шуму? Перш за все, це можуть бути деталі конструкції автомобіля та їх вібрація.

Уявіть собі, що ви купили автомагнітолу або медіаресівер вашої мрії, встановили його і насолоджуєтеся музикою, сидячи у машині. Швидше за все, це ваш улюблений трек, звучання якого ви знаєте практично напам’ять. Ви задоволені тим, що витратили гроші не марно і насолоджуєтеся хорошою музикою далі. Але це рівно до того моменту, поки ви не завели двигун і не рушили з місця.

Можемо посперечатися, що повернувши на першу вулицю із жвавим рухом, ваша рука сама потягнеться до панелі, щоб додати гучності. Чому так відбувається? Ви ж тільки що встановили той рівень гучності, який вас влаштовував. Цілком імовірно, ви подумаєте, що автор знущається — адже всі звикли, що працюючий двигун повинен заглушати музику і вважають, що це природно.

Насправді, так бути не повинно. Високий рівень шуму викликає загальний дискомфорт, а це позначиться на психологічному стані водія, як наслідок — манері його водіння та цілком може призвести навіть до аварії. Як же вирішити проблему зовнішнього шуму у вашому авто?

Це під силу тільки хорошій шумоізоляції. Купити її варто для того, щоб створити комфорт і тишу у вашому авто під час їзди, і таким чином забезпечити найкращу якість звучання вашої магнітоли.

Перед тим як купити та починати роботу по шумоізоляції автомобіля, дуже важливо обробити елементи кузова вібропоглиначем. На сьогоднішній день, найбільшою популярністю користуються такі марки, як віброізоляція Вібропласт та віброізоляція Бімаст — саме таку віброізоляцію купити надають перевагу більшість автомобілістів. Одною з основних переваг цих матеріалів є те, що вони не поглинають вологу, а це в свою чергу оберігає ваш автомобіль від корозії. За допомогою віброізоляції Вібропласту або віброізоляції Бімасту (на ваш вибір) необхідно обробити всі внутрішні поверхні дверей, підлогу, дах, капот, бічні панелі кузова та багажник.

На другому етапі роботи поверхні обробляються теплозвукоізоляційним матеріалом. У цих цілях зазвичай застосовують такий матеріал, як шумоізоляція Сплен або шумоізоляція Стізол. Цим теплозвукоізолятором з липким шаром зазвичай обробляють підлоги — як салону, так і багажного відсіку, а також криволінійні поверхні — задні крила, передній щиток у салоні, арки коліс.

Після цього застосовують шумопоглинач — його накладають безпосередньо на вібропоглинаючий матеріал. У якості шумопоглинаючого матеріалу фахівці інтернет-магазину «130» радять використовувати шумопоглоинач Ізотон — його можна накладати і на передній щиток з боку двигуна для поліпшення якості шумоізоляції. Дах окремо обробляють ущільнювальними листами — шумоізоляції Маделін та шумоізоляції Бітопласт.

Зауважте, шумоізоляція може складатися з усіх цих кроків, але може і виключати деякі операції — це залежить від того, які вимоги виставляються до якості захисту салону автомобіля від небажаних звуків.

Найголовнішою частиною шумоізоляції, безперечно, можна назвати шумоізоляцію дверей. Адже автомобільні двері — це металевий лист, що вібрує не тільки при русі вашого авто, але й при звичайному прослуховуванні музики. Тому шумоізоляція дверей повинна проводитися досить ретельно, щоб забезпечити не тільки відсутність шумів, а й якісний звук акустичних систем. Купити шумоізоляцію у Львові, Івано-Франківську, Тернополі можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.

Другий за значимістю є шумоізоляція даху — саме вона захищає пасажирів від неприємних звуків дощу та вітру. Уявіть, як неприємно їхати в салоні без шумоізоляції у зливу. Через п’ять хвилин безперервного дощу у вас почнеться головний біль, і задоволення від поїздки буде втрачено. Щоб уникнути цього, досить купити шумоізоляцію (наприклад, StP) тим самим забезпечивши собі приємні поїздки у будь-яку погоду.

Щоб пасажири у салоні не чули звуків вихлопної системи, шуму трансмісії, зазвичай шумоізолюють підлогу — ця частина операції передбачає використання негігроскопічних матеріалів щоб уникнути корозії.

До необов’язкових заходів щодо шумоізоляції відноситься обробка багажника шумоізоляційним матеріалом. Однак, якщо ви дійсно дбаєте про пасажирів, що будуть сидіти на задньому сидінні автомобіля, то не пошкодуйте коштів — вам варто купити шумоізоляцію (кілька листів) і для цієї частини автомобіля. Повірте, ваші пасажири будуть вам вдячні.