Як проходить процес продажу електроенергії в Україні

Ще в 2019 році було прийнято відповідний закон, відповідно до якого в Україні стартували продажі електроенергії. Процедура передбачає участь сторін у системі відкритих торгів – аукціонів. Від використання такої моделі виграють всі учасники. Держава підтримала таку ініціативу, оскільки вигода бюджету значна.

Історія виникнення нового ринку електроенергії

За минулі роки склалася практика, коли продаж електроенергії передбачав наступну процедуру. В якості покупця виступала оптова організація – Енергоринок. Це державне підприємство, котре виступало у якості постачальника товару посередникам, якими були різноманітні енергопостачальні компанії України.

Кінцеві споживачі отримували електроенергію в останню чергу. Таким чином, велика кількість передатних етапів передбачала розвиток корумпованих схем. Однак така система не могла позитивно впливати на розвиток економіки країни, тому було вирішено скористатися порадами європейських держав.

Новий закон регулює ринок за новими правилами. Відтепер, на першому місці стоять інтереси всіх сторін, відкриті можливості до здорової конкуренції, що формує справедливі ціни. Серед оптових сегментів існує тепер чотири ринка, а саме:

  • довгострокові договори;
  • на добу вперед;
  • внутрішньодобовий;
  • балансуючий.

На першому ринку працює Українська енергетична біржа, котра укладає договори за електроенергію напряму з виробниками та постачальниками. Ринок «на добу вперед» передбачає правилами продаж електроенергії наступного дня, який йде після триваючої торгової доби.

Внутрішньодобовий ринок передбачає можливість продажу електроенергії протягом однієї доби, саме перед споживанням товару. А балансуючий дозволив балансувати в онлайн-режимі сумарну кількість як відпущеної, так і отриманої електроенергії.

Більш детально дізнатись про наявні ринки електроенергії в Україні можливо за посиланням www.ueex.com.ua/presscenter/news/yak-prodati-elektroenergiu-na-birzhi-ueb/. Це офіційний сайт Української енергетичної біржи, котра виступає в якості передового торгового майданчика енергетичними ресурсами.

Серед матеріалів зазначеної біржи ви можете знайти купу інформації, котра відкриє нові знання про ринок електроенергії. Окрім того, якщо вам цікаво завжди бути в курсі останніх новин, офіційна платформа УЕБ допоможе вам не втрачати зв’язку із інноваціями.