Види, цілі та способи шумоізоляції автомобіля

Шумоізоляція автомобіля — це спеціальний тех. процес, який необхідний для того, щоб зменшити зайві звуки в салоні машини, знизити рівень шумів різного походження, зменшити вібронагрузку.

Шумоізоляція — це основний крок при тюнінгу авто. Крім того, завдяки обробці автомобіля матеріалами шумоізоляції, значно підвищується пасивна безпека і привносяться антикорозійні якості, так як на ці матеріали не впливає корозія.

Комфорт — це, мабуть, одна з основних емоцій в житті людини. На жаль, сучасні виробники автомобілів для того, щоб зменшити вартість, виконують тільки наймінімальніші роботи, щоб забезпечити акустичний комфорт. Тож не дивно, що останнім часом попит на додаткову обробку автомобіля зростає все вище і вище.

Основні види шумоізоляції:

 • комплексна (повна) і часткова вібро-шумоізоляція автомобіля
 • термо-, вібро-і звукоізоляція
 • шумоізоляція дверей
 • шумоізоляція стелі
 • шумоізоляція арок коліс
 • шумоізоляція підлоги салону
 • шумоізоляція багажного відділення
 • видалення скрипів всередині салону
 • обесшумлення салону автомобіля, дверей і т.д.

Навіщо потрібна шумоізоляція автомобіля

Основна мета шумоізоляції — це зменшити звукову і вібронагрузку, створити затишок для водія і пасажира, усунути докучливі скрипи різних елементів салону, поліпшити комфортне відчуття від водіння авто.

Всі роботи по шумоізоляції автомобіля, можна поділити за такими завданням:

1. Вібро-Шумоізоляція:

 • Зменшення вібраційного навантаження автомобіля;
 • Зниження рівня шумів, які виходять від моторного відсіку, коробки перемикання передач, зниження рівня шуму дороги;
 • Ліквідація скрипів декоративних компонентів салону.

2. Створення правильної акустики — поліпшення звучання методом вібро-шумоізоляції компонентів щоб створити умови для правильного звуку і функціонування динаміка.

3. Теплоізоляція в салоні.

Шумоізоляцію можна проводити в різних класах авто — A, B, C, D, E, SUV, Pickup, Minivan. Це необхідно через мінімізацію собівартості виробниками, які виробляють автомобілі в даний момент. Звичайно, мало уваги приділяється і шумоізоляції. Виробники гуми роблять свої продукти якісніше, підвіска робиться все тихіше, а країни Європи підвищують стандарти на дорожнє покриття і, в результаті, шумоізоляція стає непотрібною, адже сторонні шуми зводяться до мінімуму.

На жаль, автомобілі, які були створені для Європи, не можуть нормально їздити в українських реаліях. Погане покриття, ями, вибоїни, бруківка — все це робить додаткову шумоізоляцію дуже важливим моментом, так як шум, який потрапляє в салон, створює значний дискомфорт. Яка б не була марка автомобіля, додаткова шумоізоляція дасть позитивний ефект. Це може бути навіть BMW, AUDI або будь-який автомобіль класу люкс.

Купуючи автомобіль в салоні, перше, що робить покупець — це перевіряє його відмінності в шумності, ну і сам комфорт усередині салону. Під час експлуатації можуть з’явиться різні сторонні звуки — цвіркуни (скрипи всередині салону), рівень шуму посилиться (тому, що вуха водія звикли до звуку авто) і з’являється дискомфортне відчуття, яке можна усунути методом шумоізоляції автомобіля.

Автомобілі різних виробників мають відмінності по гучності, але в основному це пов’язано з їх конструкцією. Менш гучні автомобілі практично завжди ідеальні по конструкції, але таке буває досить рідко.

Який ефект дає вібро-шумоізоляція

Зрозумівши, як саме поширюється звук, можна абсолютно точно сказати, що всі сторонні звуки, шуми, призвуки потрапляють в салон через різноманітні елементи: двері, стеля, підлога, моторний відсік, багажник. У звуку, до того, як він потрапляє в салон, є безліч перепон: різні металеві перегородки, обшивка салону, килим, пластик, шкіра та інші елементи. Тому звук, при проникненні, частково зазнає втрат.

При часткової втраті і зіштовхування з усякими перешкодами звук стає вібрацією і вже здатний проникати глибше (хвиля звуку переходить в коливання). Не варто забувати і про вібрації, які створює двигун, коробка передач, ходова. Вони можуть породжувати нові звукові хвилі, які сприймаються людським вухом. В кінцевому підсумку ми отримуємо первинні шуми (проникаючі в салон зовні) і вторинні (які були викликані вібрацією).

Для того, щоб побороти шуми первинного і вторинного типу, використовуються комплекти вібро-і шумоізоляції. Віброізоляція наклеюється безпосередньо на чистий, вже знежирений метал, а шумка — на віброізоляцію. Віброізоляція є своєрідним буфером проти вторинних шумів (вібрацію метала вбирає віброізоляційний шар), таким чином, знешкоджуючи шум, який міг би з’явиться. Шумоізоляція успішно справляється з первинними шумами завдяки технологічному складу і поглинаючими властивостями. З доставкою по Україні вібро-шумоізоляцію можна купити у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.

Важливим є і той факт, що шумоізоляція може дати позитивний результат тільки тоді, коли застосовується також і віброізоляція. Це дозволить успішно подолати як первинні, так і вторинні шуми.