Шумоізоляція авто — для тих, хто любить комфорт

«Немає межі досконалості» — саме під таким девізом безліч автовласників намагаються поліпшити характеристики машини, збільшити потужність і ефективність параметрів, підвищити комфорт пересування і доопрацювати салон. Шумоізоляція машини – один з необхідних процесів тюнінгу Вашого автомобіля, що зменшує рівень проникнення шумів в салон і, таким чином, збільшує комфорт.

Основне джерело шуму – мотор, але звук проникає звідусіль – з арок коліс, днища, дверей багажника і, звичайно ж, з великих щілин і неякісно зібраних елементів. Крім того, сторонні звуки генерують зустрічні потоки вітру і тертя шин з дорожнім покриттям. У всіх відносинах, розумно зважувати всі плюси і мінуси будь-якого процесу. Саме для цього, в першу чергу, ми б хотіли озвучити ті можливості, яких Ви досягнете після шумоізоляції автомобіля.

Переваги шумоізоляції авто:

1. Акустичний комфорт.

  • Краще звучання акустики. За рахунок ущільнення металу і віброізоляції, звук не гуляє і навіть недорога акустика дає гідне звучання.
  • Зниження сторонніх шумів. Вам більше не доведеться сильно підвищувати голос при розмові під час руху, і Ви помітите різницю між відкритими і закритими вікнами під час їзди.

2. Пасивна безпека.

3. Комфорт в салоні. Зручний салон відіграє далеко не останню роль в експлуатації машини. Так, після якісно виконаної шумоізоляції, знижується вібраційне навантаження авто, з’являється теплоізоляційний ефект.

Так склалося, що виробники, навіть загальновизнаних тихих марок класу люкс, додають трохи зусиль для забезпечення шумоізоляції авто і тому необхідно вносити зміни самостійно. Пропонуємо детально розібратися, які бувають види шумоізоляції і про нюанси процесу.

Роботи по шумопоглинанню можуть бути комплексними і частковими, що, в свою чергу, поділяються на такі завдання:

  • Шумоізоляція арок коліс. Великого шуму вони не створюють, але транслюють вібрації на інші ділянки, що, у результаті, перетворюється на шум.
  • Шумоізоляція багажного відділення. Незважаючи на те, що багажник – це не салон автомобіля, але ще одне додаткове джерело скрипів і гудіння, який впливає на шумову атмосферу в машині.
  • Шумоізоляція дверей автомобіля. Ця ділянка пропускає достатньо багато зовнішнього шуму і тому відіграє важливу роль на загальному тлі. Особливо актуально для того транспорту, де у дверях встановлені динаміки аудіосистеми, адже якість звучання після шумоізоляції збільшується значною мірою.
  • Шумоізоляція капота. Ця зона приносить істотний шум і вібрацію, а тому актуальна для всіх автомобілів. Правильно виконані роботи роблять звукову картину набагато приємнішою.
  • Шумоізоляція даху. Стеля може бути джерелом додаткового гулу, коли на високій швидкості повітряні потоки обтікають авто і створюють додатковий звук, що робить цю зону бажаною для шумоізоляції.

Правильно вибраний матеріал і його якість – запорука успіху та ефективності шумоізоляції машини. Фахівці стверджують, що неможливо досягти необхідного результату, використовуючи один вид у всіх місцях. Це твердження обґрунтоване тим, що у кожної ділянки різне вібро- і звуконавантаження, поверхня і завдання. Таким чином, шумоізоляційний матеріал для авто може відрізнятися складом, товщиною та структурою, і розрізняють такі типи: вібродемпфери (вібропоглинаючі), звукоізолятор і антискрип.

Варто звернути увагу, що в даному питанні, більше шарів шумоізоляційного матеріалу — не значить краще. Для кожної конкретної ділянки варто вибирати оптимальний варіант, який виконає своє завдання, але не стане критично обвантажувати оброблену деталь. Крім вібро – і шумопоглинання, на Ваш вибір пропонують екологічно безпечний, легко встановлюється, з антикорозійною і герметизуючою властивістю матеріалу.