Навіщо потрібна шумоізоляція автомобіля?

Шумоізоляція авто — вже давно не розкіш, а необхідність. Адже автомобіль повинен бути не тільки засобом пересування, в ньому водієві та пасажирам має бути комфортно. Існує багато варіантів для організації комфортних умов в салоні машини: починаючи від заміни крісел на більш зручні й м’які, і закінчуючи такими дрібницями, як використання ароматизатора. Одною з важливих умов комфорту є шумоізоляція. Якщо весь час їздити й слухати гуркоту та скрегіт, це може допекти навіть дуже спокійних автолюбителів.

Без шумоізоляції не можна обійтися і любителям слухати в машині музику. Саме тому цьому питанню треба обов’язково приділити увагу, якщо хочете їздити з комфортом.

Джерела шуму в автомобілі

Джерел для виникнення шуму в будь-якій машині скільки завгодно. Уже при включенні мотора все починає вібрувати, це зачіпає не тільки капот, але і весь кузов, двері тощо. Поступово шум, скрегіт і деренчання наростає. Крім того, часто шуми виникають через використання елементів салону з низькоякісного пластика, скрипіти можуть елементи торпедо, які погано підігнані одна до одної.

Не забувайте і про те, що крім шуму в салоні, якщо ще і джерела шуму з вулиці. Наприклад, навіть малюнок протектора шин впливає на цей показник. Найтихішими прийнято вважати не шиповані покришки, які мають шашки протектора різного розміру і між собою чергуються. Звичайно, є ще й інші джерела зовнішнього шуму. Зазвичай гримить різне навісне обладнання: бічні дзеркала, спойлери, знімний багажник на даху, радіоантени, антикрила і т.д. Неприємний звук може виникати через неправильну аеродинаміки, коли потоки вітру починають гудіти, бо їм доводиться заглиблюватися в нерівності кузова.

Також не варто забувати й про те, що причиною шуму може бути погано збалансований силовий агрегат і вузли трансмісії, погано змодельована конструкція кузова транспортного засобу або нестача жорсткості.

Тому якщо хочете подорожувати на машині в тиші, то обов’язково треба визначитися з усіма джерелами шуму й усунути їх, або хоча б мінімізувати їх вплив за допомогою вібро- і шумоізоляції.

Як мінімізувати рівень шуму в салоні машини

Матеріали, за допомогою яких легко усунути різні сторонні шуми в машині, можна розділити на 2 групи: звукоізоляційні та вібродемпфери. Перший тип, як правило, у своїй структурі має мікроскопічні бульбашки повітря, що забезпечує низьку звукопровідність. Вони здатні поглинати звуки й надійно захищають салон автомобіля від шуму, проникаючого з моторного відсіку. Другі спеціально створені для боротьби з вібраціями елементів кузова.

Монтаж шумоізоляції — справа відповідальна. Вся річ у тому, що результат тут прямо залежить від того, наскільки якісно будуть проведені всі роботи. Для досягнення максимального результату зазвичай використовується комбінація вібро- і шумоізоляції. Дрібнопориста звукоізоляція наноситься поверх важкого віброізоляційного матеріалу.

Технологія обробки салону для різних моделей машин може дещо відрізнятися, проте, загальні принципи проведення робіт будуть однаковими. Установка шумоізоляції проводиться зазвичай в кілька етапів. Спочатку салон машини повністю розбирається, в місцях передбачуваного кріплення матеріалів джгути електропроводки від’єднуються, знімаються килимки, після чого внутрішня поверхня кузова ретельно просушується. Наступний етап передбачає повне або часткове видалення заводський шумоізоляції, особливо це важливо в тих випадках, якщо стара ізоляція відшарувалася або здулася.

Далі йде один з найбільш важливих етапів — знежирення всіх робочих поверхонь. Цьому треба приділити особливу увагу тому, що потім від цього буде залежати якість всієї роботи та надійність приклеювання. Якщо знежирити погано, то матеріал може швидко відшаруватися і відклеїтися.

Після того як всі поверхні готові можна приступати до наклейки шумоізоляції. самоклейкий матеріал позбавить вас від проблем, які можуть виникнути через нерівномірне нанесення клею. При роботі з деякими матеріалами може знадобитися нагрівання за допомогою промислового фена. Зазвичай це вказується виробником. Якщо заклеїли що-небудь зайве, то треба акуратно видалити надлишки матеріалу. Як тільки всі роботи закінчені, і матеріал на всіх необхідних ділянках ретельно приклеєний, можна приступати до складання салону.

Ефект від шумоізоляції авто

За допомогою шумоізоляції салону автовласник може домогтися дуже хороших результатів:

  • захистити свою машину від скрипів, скреготу та іншого заважає йому звукового супроводу і вуличних шумів, часто вдається домогтися до 70-80% поглинання шумів;
  • помітно поліпшується якість звучання акустики, можна без перешкод насолоджуватися улюбленими композиціями;
  • пасажирам в салоні буде краще чути співрозмовника, не треба буде послаблювати голосові зв’язки, щоб докричатися.
  • поліпшується термоізоляція салону, це буде помітно відчуватися як взимку, так і влітку при установці кондиціонера (це пояснюється тим, що багато звукоізоляційні матеріали мають також і хорошими термоізоляційними властивостями).